Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bossové z Diabla II

29. 7. 2008
 

Andariel

Andariel

Druh monstra

Demon

Historie

Starodávné Horadrické texty vypráví o Andariel a ostatních zlech, která byla svržena nejsilnější Trojkou zla: Diablem, Mephistem a Baalem. Vyhostila je z pekla do našeho světa. S touto zradou se vyvážily strany. Přítomnost Andariel ve Svatyni může znamenat pouze síly zla, které si zanechala od Diabla a jeho Bratrů. Donynějška Paní bolesti úřaduje pro Diabla pro prevenci, kdyby náhodou někdo přišel pronásledovat Diabla na východ. Jasné ale je, že musí být zničena, jestliže chceme Diabla zastavit.

Popis

Andariel je bojovnice s jedem. Zapomeňte na všechny antidote potions. Jsou k ničemu. Jste otráveni znova dřív než stihnete praštit. Takže hlavní je ji zabít co nejrychleji. K tomu potřebujete čisto, tak si ho udělejte, sundejte všechny až na skupinku s šamanem přímo u Andariel, a samozřejmě kromě zombíků vzadu. Teď sundejte posledího šamana který je hned u ní, pokud to jde tak zdálky, pokud ne tak se hned po něm pusťte do Andariel. Má několik kouzel, jedovou střelu a vlnu a celkem slušně mlátí, tak ji nenechte ať vás moc zraní. Nebo čarodějky ji můžou nalákat tak, že neotevřete dveře, teleportujete se k ní a zase zpátky. Měla by přijít k zavřeným dveřím, pokud ne tak ji zase lákejte. No a pak stačí z vaší strany před dveře házet meteory a oni ji budou zraňovat aniž by s tím mohla cokoli dělat.

Dovednosti

Andariel používá jedové útoky.

Tipy a triky

Kdykoli je to možné, útočte na ní z dálky. Před soubojem si otevřte Town Portal, abyste mohli rychle utéci a doléčit se od jedu.

 

 

 

 

Duriel

Duriel

Druh monstra

Demon

Historie

Jako trest za jeho pobyt v Temném vyhnanství ho poslala Trojice Bratrů do smrtelně nebezbečné říše. Baal tak pověřil Duriela, aby v Temneém vyhnanství hlídal Tal-Rashovu hrobku. Duriel byl touto "profesí", samotou a otroctvím tak rozhořčen, že se z něho stal Pán Bolesti.

Popis

Malý prostor, Holy Freeze aura a rychlý útok. Duriel je těžký protivník. Nejjednoduší bude na něco ho nalákat (Minion, kosti, Merc), a použít kouzla vracející damage. Nebo je nutné s ním bojovat a stále se léčit, časem ho sundáte. Zkuste ho zmrazit a zpomalit, dobrý blok a vysoká defense taky pomůžou. Na nightmare je rezistentní proti ledu a mrazu.

Dovednosti

Duriel používá tyto dovednosti: Holy Freeze (aura), Jab, Smite a Charge. Na auru Holy Freeze neplatí jakákoli odolnost vůči chladu ani vlastnost "Cannot be frozen".

Tipy a triky

Trik pro Sorceress: Použijte skill Static Field, abyste Durielovi snížili životy a na závěr ho "doražte" jedním z vaších preferovaných skillů.

Trik pro Necromancera: Vyvolejte si miniony (kostry, golema) a na Duriela dejte kletbu Iron Maiden a poté ho "masírujte" jedním z techto skillů: Bone Spear, Teeth, Bone Spirit.

Amazonce stačí použít skill Valkyrie.

Pro všechny charaktery (včetně výše uvedených) je dobré si najmout žoldáka. Tímto způsobem "zaměstnáte" Duriela vaším žoldákem, a vy ho klidně můžete ničit, aniž by Vás zasahoval. Sice žoldák moc dlouho nevydrží na živu, ale na těch pár sekund se to hodí.

Jeden ze silnějších útoků Duriela je Charge. Tuto dovednost mu znemožníte používat tak, že se k němu přiblížíte a budete používat útok na blízko.

 

 

 

 

 

Mephisto

Mephisto

Druh monstra

Demon

Historie

Mephisto je ten, kdo byl chycen jako první ze Trojice Bratrů. Jeho kámen byl zahrabán hluboko do hrobky pod poušť Aranoch. Jako třetí z Horadrimu zůstal pod pouští a hlídal hrobku až do doby, dokud nebyli poraženi zbývající Bratři. Nakonec však byli všichni poraženi.

Popis

Prostoru je dost, sloupy pro krytí, stěny, jezírko uprostřed. Skoro ideální terén, stačí ho jen vyčistit. Pokud se vám podaří aniž by vás zmerčil sundat i blood lordy za ním jste šikulové ale většinou to není potřeba. Má ale nechutná kouzla a je silný. Skull bolt je nejsilnější, dává silný damage a mrazí. Pak Blizzard, charged bolt, lighting a ještě mrak jedu. Samé lahůdky. Jde ho sundat na dálku Blizzardem, Fissures, Meteorem, Hydrou, Bone Spiritem, Fist of Heavens, Volcanem a pastmi, ale blizzardem vás stejně zasáhnout může. Má rezistence a hodně life. Když budete utíkat, bude kouzlit Skull bolt a Blizzard tak radši zůstaňte u něj a snažte se ho zabít, přeci jen ten poison není tak silný. Na hell z něj může vypadnout téměř cokoliv, takže se vyplatí na něj opakovaně útočit protože je daleko dostupnější než Diablo nebo Baal.

Dovednosti

Mephisto používá tyto dovednosti: Lightning, Charged Bolt, Poison Nova, Frost Nova a Blizzard.

Tipy a triky

Všeobecný tip, jak se zbavit dotírajících High Councilů či jiných nepřátel kolem Mepchista: Vlezte do místnosti, kde je Mephisto, nalákejte si pokud možno všechny nepřátele vyjma Mephista ke schodům, odkud jste do této místnosti přišli. Během lákání si udělejte u Mephista Town Portal, ale nevstupujte do něj, nalákejte tedy nepřátele ke schodům a utečtě k nejbližšímu Waypointu (Durance of Hate level 2). Přesuňte se pomocí něj do města, a vstupte do Town portálu, který jste si udělali u Mephista. Najednou zjistíte, že všechna dotírající monstra jsou u vchodu do lokace, zatímco Mephisto a Vy jste oasmoceni, a tak si můžete dát spravedlivý souboj jeden proti jednomu.

K poražení Mephista se Vám hodí odolnosti vůči bleskům a chladu.

 

 

 

 

Diablo

Diablo

Druh monstra

Demon

Historie

Diablo strávil dvě století pracováním na zkorumpovaném Kámenu duše, který ho uvěznil. V této době si rozšířil vliv do okolí a zkorumpoval tak krále Leorica a jeho arcibiskupa: Lazaruse. Král se prokázal jako velmi silný, tak se Demon zmocnil jeho syna, Prince Albrechta. Diablo pak začal formovat základnu Pekla uvnitř katakomb, které se rozprostíraly pod městem Tristram. Rozšiřováním teroru do okolní krajiny začal přitahovat hrdiny, kteří přišli postiženou krajinu osvobodit od zla. Jakmile nejsilnější hrdina dosáhl svého cíle, okamžitě se dostal pod vliv Diabla. V jeho nekonečném panství zmíněný hrdina uvěřil, že jediná cesta jak dostat úplnou kontrolu nad tím Démonem je taková, že úlomek Kámenu duše Démona umístí do sebe. A přesně to, co si myslel zmíněný hrdina, měl v plánu Diablo. Tím by se stal silnějším a dokázal by tak najít svoje Bratry a mohl by tak dokončit jeho hlavní cíl...

Popis

U Diabla je velký problém se k němu dostat, Oblivion Knighti mají hnusné curses, hlavně Iron Maiden a Decrpify, Irom Maiden je katastrofa pro všechny melee postavy i třeba barbar na 97. levelu neměl šanci když protahoval na normal. Musíte si dávat hodně velký pozor, nechat je zacastit curse a pak buď obíhat nebo je co nejrychleji sejmout, neutíkejte od nich, když budete někde okolo tak vás můžou přecastit jinou curse a jděte přímo do oblivionů. No a až dojde na diabla, tak máte chvíli čas než se objeví (cca 10s), tak se můžete připravit (naházet meteory, hydry, nasbírat miniony apod). Snažte se aby vás nezabil, neboť rád castí svou bone prison na portály a taky na vás, a ta vydrží opravdu dost takže pěstmi se dá rozbít špatně. Red Lighting Hose byla vždy nejobávanější, je silná ale taková Fire Storm je nebezpečnější. Slabé postavy může ohrozit i Fire Nova (hlavně při rushi), čarodějky na normal si může dát na jednu nebo dvě rány. Potom Fire Wall a Cold Touch. Taunt není nebezbečný. Melee není moc silný i když má charge. Life má docela dost ale rezistence jen průměrné.

Dovednosti

Diablo používá tyto dovednosti: Fire Nova, Red Lightning Hose, Cold Touch, Fire Wall, Firestorm, Bone Prison a Charge.

Tipy a triky

Z Diabla není možné krást manu nebo životy.

Diablo je schopen vykouzlit na Vás, vaše žoldáky i na váš Town Portal Bone Prison. Dávejte si proto pozor.

Ulehčit boj s Diablem si můžete pomocí zvýšením odolností vůči bleskm (pokud možno na maximum) a odolností vůči ohni. Hodí se také věci, které zredukují poškození těmito živly.

Dovednost Red Lightning Hose (Proud bleskové enregie) je způsobena z poloviny fyzickým a z druhé poloviny bleskovým poškozením. Poškození tohoto kouzla zredukujete pomocí odolnosti vůči bleskům a vlastností "Damage reduced by .." a nebo u štítů zvýšená šance na blokování: "Chance to block...".

 

 

 

 

Baal

Baal

Druh monstra

Demon

Popis

Když přijdete před Baala, útočit ještě nemůžete. Pošle na vás postupně 5 skupin nepřátel, a přitom na vás castí decrepify. První skupina je šaman s Falleny, pohoda, druhá je skupina horadrim ancientů s ledovými mágy, tady je velký problém silný poison, který po nich zůstane (nějak scriptovanej nebo co), takže tady se ten jeden antidote hodí, další problém je, že na hell jsou immune magic a boss i poison, tudíž ideální proti nekrovi, to musí zvládnou merc nebo minioni. Třetí skupina jsou Councilové, tam je jediný problém asi lighting enhacted boss. Čtvrtí Venom Lordi už jsou horší. Ale zase se nechají odlákat z dosahu Baalovi decrepify. Stejně tak i poslední skupina Minionů of Destruction, jsou to čtyřruké bestie s velmi rychlým útokem. Pokud dělají problémy, je dobré si je rozdrolit po patře, hlavně neumřít to značně zkomplikuje situaci. Pak už přijde samotný Baal. Life má opravdu hodně, rezistence nic moc takže mágové maj volnou ruku. Melee postavy musí akorát vydržet přehlídku kouzel a mlátit pravého (viz níže) Baala. Poté co za ním vtrhnete do portálu, na vás pravděpodobně hned vycastí Festering Appendages což jsou chapadla čouhající ze země, nemá cenu se jimi zdržovat. Taky dvě curses decrepify a blood mana, což je taková iron maiden na mágy. No a pak přijdou na řadu útočná kouzla. Hoarfrost je ledová vlna, opravdu nepříjemná, dost zraňuje, odhazuje a mrazí, takže se hodí mít, Mana Rift sice není moc účinný, zato ale vysaje zpravidla všecku manu, což je nepříjemné. Incineration Nova není moc účinná, myslím že vás vůbec nemusí trápit, spíš budete rádi, když bude castit tohle a ne třeba Hoarfrost. Může vás praštit Destructive strikem což je úder chapadly a pak akorát teleport a jeho nejhorší kouzlo je Vile Effigy, jednoduše udělá svoji kopii, ta je slabší na life ale kouzla má stejná, taky nemusí být jen jedna. Je důležité mít přehled který je pravý, protože za zabití kopie nic nedostanete, pokud se na chvíli vzdálíte, kopie zmizí.

Kopie se dá poznat podle jména, jde o to že kopie i originál mají pod názvem nápis demon, no a kopie má levou hranu písmena B na stejné úrovni jako levý krej písmena D a originál má písmenko D až v půlce písmena B. Lépe to je vidět na následujících screenshotech (níže) - nalevo originální baal, napravo kopie. (tuto připomínku zaslal uživatel Nikkatzu i se screenshoty a tímto mu za to děkuji).

Originální Baal Kopie Baala

Baal má mnoho speciálních dovedností proto je popsána každá zvlášť...

Teleport

Baal se může kdykoliv a kamkoliv teleportovat. Během teleportování se nemůže léčit.

Decrepify

Tuto dovednost má Necormancer, zde si ji vyzkoušíte, jak chutná v praxi vůči vašemu charakteru.

Defense Curse

Baal na Vás může zakouzlit tuto kletbu, která vám sníží obranu. Na obtížnosti Normal Vám sníží obranu o 60%, na Nightmare (Noční můra) je to o 75% a na Hell (Peklo) až o 95%.

Blood Mana

Baal dokáže zakouzlito toto nepříjemné kouzlo. Nepříjemné hlavě pro kouzlící charaktery. A to proto, že když je tato kletba aktivní, všechna kouzla, která zakouzlíte, udělají poškození, ale na vaši postavu. Na všechny kouzla "díky" této kletbě potřebujete také více many. Tato kletba je účinná i proti dovednosti Teleport, který má Sorceress. Bohudík, kletba neplatí na skilly Energy Shield a Thunderstorm, protože je máte už vykouzlené na sobě.

Incineration Nova

Při vykouzlení se od Baala se začne šířit "kruh popálenin". Nova však není až tak nebezpečná.

Hoarfrost

Toto je ten známý ledový hrot, který vás nepříjemně zchladí a tudíž i zpomalí a navíc vás odstrčí (knockback). Snažte se tomuto kouzlu vyhnout.

Mama rift

Další z kouzel na manu. Toto kouzlo vám "vyžere" polovinu many.

Destructive Strike

Jednoduše řečeno, je to Baalův vzteklý útok.

Vile Efigy

Asi nejznámější věc u Baala. Tímto kouzlem vytvoří dvojníka své postavy. Dvojník Baala má úplně stejné množství jako pravý Baal. Nepravého Baala poznáte tak, že mu zdraví ubíhá rychleji.

Tipy a triky

Pokud se na Baala okamžitě "vrhnete", tak nestihne vykouzlit ani svá všechna kouzla. Tím pádem ani dvojníka. Dobré skilly na zabití Baala jsou Static Field a Crushing Blow. K útoku na Baala se velice dobře hodí žoldáci z 2. nebo 5. aktu.

Vysoké odolnosti vůči fyzickému a chladnému útoku se při souboji s Baalem velmi hodí, proto si sežeňte věci s těmito vlastnostmi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář